Brytyjskie kluby zgłaszają się po Sandomierskiego

Agent Grzegorza Sandomierskiego ujawnił, że polskiemu bramkarzowi złożono kilka lukratywnych ofert. Wśród zainteresowanych wymienia się Juventus i Chelsea, beniaminek Premier Legue zespół Swansea potwierdził nawet, że złożył Polakowi ofertę.

Potencjał 21-letniego piłkarza grającego na co dzień w Jagiellonii Białystok przyciąga uwagę kilku europejskich klubów. Liderem w wyścigu o Polaka jest ponoć Chelsea Londyn, ale Juventus Turyn też szykuje się do wystartowania latem po Polaka.

Grzegorz Sandomierski jest podstawowym bramkarzem zespołu, który rozgrywki Ekstraklasy ukończył na czwartym miejscu i awansował do Ligi Europejskiej. W reprezentacji Polski rozegrał 3 spotkania, chociaż powoływany na zgrupowania kadry jest dosyć regularnie. Brytyjski SkySports podkreśla jednak, że Sandomierski nie zdecyduje się na przejście do zespołu, gdzie nie będzie podstawowym bramkarzem, ponieważ chce grać w kadrze. W przeciwnym razie podzieli los Tomasza Kuszczaka, który za plecami Edwina van der Sara w Manchesterze stracił miejsce w kadrze Smudy.

Otwiera to drogę do podpisania kontraktu z Sandomierskim słabszym klubom. W gronie kandydatów wymienia się Swansea, którzy w obecnym sezonie awansowali do Premier League. Na czele klubu stoi Brendan Rodgers, który jest ponoć zainteresowany Polakiem. Doniesienia dotyczą także kwoty odstępnego za piłkarza, wstępnie mówi się o 3 mln funtów, które powinny wystarczyć, by ściągnąć 21-latka. Przedstawiciele Swansea potwierdzają, że złożyli już ofertę.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Więcej o: