Premier League. Hiszpańskie media: Wenger wyraził zgodę na transfer Fabregasa

Zdaniem hiszpańskich gazet, Cesc Fabregas odejdzie latem z Arsenalu i najprawdopodobniej trafi do Barcelony. Zgodę na transfer Fabergasa wydał Arsene Wenger, który zastrzegł jednak, że piłkarz nie może wzmocnić żadnego angielskiego klubu - pisze ?El Mundo Deportivo?.

Powrót Fabregasa do Barcelony, której jest wychowankiem, jest jeszcze bardziej możliwy niż przed rokiem - czytamy w "El mundo Deportivo". Reprezentant Hiszpanii grający obecnie w Arsenalu był bliski przejścia do katalońskiego klubu już wcześniej, ale ostatecznie dwie strony nie doszły do porozumienia.

Teraz temat wraca, bo - jak pisze hiszpańska gazeta - zgodę na odejście Fabregasa wydał menedżer Kanonierów Arsene Wenger. Francuz rozmawiał już na ten temat z samym piłkarzem. Wenger nie chce wzmacniać jednak krajowej konkurencji "Trener otworzył Fabregasowi drzwi do transferu, ale pod warunkiem, że nie przejdzie do żadnego angielskiego klubu" - piszą Hiszpanie.

"W Arsenalu uważają, że odejście piłkarza jest nieuniknione. Negocjacje nie będą jednak łatwe" - pisze z kolei "Sport". Cena za Fabregasa oscyluje w granicach 50 milionów euro i wydaje się, że na taki wydatek stać jedynie Real i Barcelonę. Niemal pewne jest, że Hiszpan wybierze ten drugi zespół, bo właśnie w Katalonii rozpoczął piłkarską karierę. Fabregas trafił do Arsenalu w wieku 16 lat prosto z młodzieżowej akademii hiszpańskiego klubu. - Jestem kibicem Barcelony, należę do grona najzagorzalszych sympatyków. Tak jak mój dziadek, wujek, kuzyn... Lubię ich barwy od kiedy byłem dzieckiem - mówił latem ubiegłego roku Fabregas.

Jak podaje "Sport", w czwartek osoby reprezentujące Fabregasa mają pojawić się w Barcelonie i rozmawiać na temat żądań Anglików. Działacze Barcelony na razie nie komentują tych doniesień.

Primiera Division. Manzano nowym szkoleniowcem Atletico ?

Więcej o: