Transfery. Pierwsze wzmocnienie Arsenalu - nastolatek z Charlton

Klub Łukasza Fabiańskiego i Wojciecha Szczęsnego - Arsenal Londyn potwierdził, że dokonał swojego pierwszego wzmocnienia na nowy sezon. Nowym piłkarzem ?Kanonierów? został Carl Jenkinson, 19-letni obrońca z londyńskiego Charlton Athletic grającego obecnie w League One.

Zakończony sezon był kolejnym rozczarowaniem dla fanów z północnego Londynu - Arsenal nie zdobył żadnego trofeum, a w Premier League zajął czwarte miejsce oznaczające konieczność gry w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.

Pierwszym piłkarzem, który ma wzmocnić "Kanonierów" w kolejnym sezonie jest Jenkinson grający na pozycji prawego lub środkowego obrońcy. Zagrał on dotychczas w dziewięciu meczach pierwszej drużyny Charlton. Na poziomie reprezentacyjnym grał w młodzieżówkach Anglii i Finlandii, której nawet był kapitanem. Był to możliwe, gdyż jego matka jest Finką.

- Zawsze będę wielkim dłużnikiem klubu Charlton za wyszkolenie, które dał mi od moich najmłodszych lat - powiedział piłkarz na łamach oficjalnej strony klubowej. - Mam nadzieję, że fani zrozumieją, dlaczego wykorzystuję taką okazję. Jednak Charlton na zawsze pozostanie w moim sercu - dodał.

Manchester United bliski pozyskania - obrońcy z Blackburn Rovers ?

Więcej o: