Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Kuszczak numerem jeden na liście życzeń trenera WBA

Wrócił temat transferu Tomasza Kuszczaka do West Bromwich Albion. Angielski klub nie zdołał ściągnąć do siebie Amerykanina Brada Friedela i według ?The Sun?, numerem jeden na liście życzeń trenera Roya Hodgsona jest teraz właśnie polski bramkarz.

Friedel ma już 40 lat, ale wcale nie myśli o zakończeniu kariery. Przez ostatnie trzy sezony występował w Aston Villi, a na początku czerwca podpisał dwuletni kontrakt z Tottenhamem. Odrzucił tym samym propozycję West Bromwich, co - jak podaje "The Sun" - może spowodować, że na The Hawthorns trafi Kuszczak. Zwolennikiem transferu Polaka jest obecny szkoleniowiec drużyny - Roy Hodgson.

Kuszczak jest zdecydowany na odejście z Manchesteru, mimo że od przyszłego sezonu w drużynie z Old Trafford nie będzie już kończącego karierę Edwina Van Der Sara. Przez wszystkie sezony spędzone w Manchesterze, Polak musiał zadowolić się jedynie rolą rezerwowego, ale dopiero w ostatnich miesiącach zaczął otwarcie mówić, że chce zmienić klub.

29-letni Kuszczak występował w WBA w latach 2004-06. W drugim z sezonów był podstawowym bramkarzem i choć drużyna spadła z ekstraklasy, to jedna z interwencji Polaka została uznana przez BBC "paradą sezonu".

O miejsce w pierwszym składzie Kuszczak rywalizowałby z 25-letnim Scottem Carsonem.

Premier league. Ancelotti robi sobie rok przerwy ?

Więcej o: