Premier League. "Jeśli Chelsea chce Hiddinka - musi poczekać do września" - agent

Menedżer Guusa Hiddinka Cees van Nieuwenhuizen powiedział, że holenderski szkoleniowiec na pewno pozostanie selekcjonerem reprezentacji Turcji co najmniej do wrześniowych meczów eliminacyjnych. Oznacza to, że nie obejmie on funkcji menedżera Chelsea Londyn.

Tysiące fanów nie może się mylić. Wejdź na Facebook.com/Sportpl ?

Po zakończeniu minionego sezonu pracę w Chelsea stracił dotychczasowy menedżer Carlo Ancelotti. Głównym faworytem do jego zastąpienia jest Guus Hiddink, ale problemem jest jego obowiązujący kontrakt z federacją turecką.

Federacja turecka jest zaniepokojona ostatnimi plotkami wokół selekcjonera jej reprezentacji i zażądała oficjalnego stanowiska w tej sprawie. - Hiddink ciągle powtarza te same rzeczy, ale nie ma w tym żadnych konkretów. Nie można usłyszeć od niego "Nie, nigdzie nie odchodzę. Pozostaję selekcjonerem reprezentacji Turcji" - powiedział rzecznik prasowy tureckiej federacji.

Na te słowa zareagował menedżer Hiddinka Cees van Nieuwenhuizen: - Guus jutro wyjeżdża na wakacje, ale już teraz mogę powiedzieć z absolutną pewnością, że pozostanie selekcjonerem reprezentacji Turcji co najmniej do września do meczów z Kazachstanem i Austrią. Takie jest nasze oficjalne stanowisko.

Turcja po piątkowym remisie 1:1 z Belgią zajmuje trzecie miejsce w grupie A eliminacji do Euro 2012, ale ma jeden mecz mniej i jeden punkt straty do swoich ostatnich przeciwników, którzy są na drugim miejscu. Pierwsi z dużą przewagą są Niemcy.

Hiddink jest na szczycie listy życzeń właściciela Chelsea Romana Abramowicza do objęcia posady menedżera tego klubu. W przeszłości Holender był tymczasowym trenerem The Blues i zdobył z nimi Puchar Anglii. Innymi poważnymi kandydatami są trener FC Porto Andre Villas-Boas i Marco Van Basten.

Nowe włosy Wayne'a Rooneya ?

Więcej o: