Premier League. Carlo Ancelotti zwolniony z Chelsea

Chelsea zwolniła trenera Carlo Ancelottiego po sezonie, w którym drużyna nie zdobyła żadnego trofeum, a sezon zakończyła jako wicemistrz kraju

- Chelsea potwierdza, że Carlo Ancelotti rozstał się dzisiaj z klubem - głosi komunikat zamieszczony na stronie internetowej po porażce w ostatniej kolejce (0:1) z Evertonem.

- Właściciel i zarząd chcieliby podziękować Carlowi za wkład i osiągnięcia od czasu przyjęcia roli szkoleniowca w lipcu 2009 r., w tym za pierwszy dublet w historii klubu.

- Jednakże, wyniki tego sezonu nie spełniły naszych oczekiwań i klub uważa, że nadszedł czas, by poczynić tę zmianę w ramach przygotowań do następnego sezonu - czytamy dalej.

- Carlo zawsze będzie mile widziany na Stamford Bridge, gdzie zostanie przyjęty z szacunkiem, na jaki zasłużył sobie w historii naszego klubu. Długoterminowe cele i ambicje Chelsea pozostają niezmienione, zamierzamy skoncentrować się teraz na poszukiwaniu nowego trenera.

Były szkoleniowiec Milanu był na Stamford Bridge bardzo popularną postacią. W swoim pierwszym sezonie poprowadził klub do dubletu.

Ancelotti zapłacił jednak ostateczną cenę za sporą obniżką formy, jaka miała miejsce w połowie sezonu i była najgorszą serię Chelsea od blisko 15 lat. To właśnie ta passa kosztowała "The Blues" szansę na obronę tytułu.

- Obiektywnie, klub musi oceniać moją pracę. Jeśli decydują się na zmianę, nie ma problemu - komentuje Ancelotti.

- Nie zobaczycie mnie płaczącego, czy coś takiego. Akceptuję decyzję klub, znajdę sobie inne rozwiązanie - dodał.

- Gdy zaczynałem tu, w Anglii, gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że wygram Puchar i ligę w ciągu dwóch lat, byłbym szczęśliwy. Muszę być szczęśliwy, w zeszłym roku drużyna grała naprawdę fantastycznie.

Uwaga, nadchodzi Man City! ?

Więcej o: