Premier League. Trener West Hamu zwolniony w tunelu 5 minut po spadku

Angielska prasa ujawnia nowe szczegóły zwolnienia trenera West Hamu - Avrama Granta, do jakiego doszło w niedzielę. Izraelski szkoleniowiec dowiedział się o tym, że stracił pracę w tunelu prowadzącym do szatni, już pięć minut po końcowym gwizdku spotkania decydującego o spadku ?Młotów? z Premier League.

Wyrzucona z West Hmau legenda Milwall. Czytaj na Z czuba ?

Londyński zespół przegrał w niedzielę na wyjeździe z Wigan Athletic 2:3 i stracił tym samym szansę utrzymania się w Premier League. Właściciel West Hamu David Sullivan miał opuścić swoje miejsce w loży honorowej jeszcze przed końcem meczu, by w tunelu prowadzącym z boiska do szatni spotkać się z trenerem. Tam też poinformował go, że nie jest już trenerem West Hamu.

Biznesmen dał także Grantowi wybór, czy chce stanąć przed dziennikarzami podczas konferencji prasowej. Szkoleniowiec skorzystał z tej możliwości i podczas bardzo emocjonalnego wystąpienia wziął na siebie odpowiedzialność za spadek z ligi.

- Nie jestem człowiekiem, który będzie zrzucał tę winę na innych. Moim obowiązkiem jest wybrać zespół i wybrać taktykę. Ja odpowiadam za wyniki, a moją pracą było utrzymanie tego zespołu w Premier League. Zawiodłem - powiedział Grant.

W poprzednim sezonie Izraelczyk prowadził Portsmouth, które także... zajęło ostatnie miejsce w lidze. Wcześniej był szkoleniowcem Chelsea Londyn, z którą zdobył wicemistrzostwo Anglii oraz dotarł do finału Ligi Mistrzów. W nim po rzutach karnych uległa Manchesterowi United.

19. mistrzostwo wywalczył najsłabszy kadrowo MU w karierze Fergusona?

 

Aston Villa uratowała się przed spadkiem - pokonując Arsenal na Emirates >

Więcej o: