Premier League. Manchester o mistrzostwo z Kuszczakiem?

Sir Alex Ferguson zapowiedział, że w sobotnim meczu z Blackburn Rovers nie wystąpi Edwin Van Der Sar. Menedżer Manchesteru chce dać odpocząć Holendrowi przed finałem Ligi Mistrzów. Oznacza to, że między słupkami MU prawdopodobnie stanie Tomasz Kuszczak. Czerwone Diabły od mistrzostwa dzieli jeden punkt.

Jeśli Manchester chociaż zremisuje w wyjazdowym meczu z Blackburn przewaga drugą w tabeli Chelsea (jeśli wygra) na kolejkę przed końcem sezonu będzie wynosiła 4 punkty.

Ferguson zapowiada, że nie lekceważy przeciwnika i do Blackburn zabierze najsilniejszy skład. Z jednym wyjątkiem - Szkot przed finałem Ligi Mistrzów z Barceloną chce dać odpocząć 40-letniemu Edwinowi Van Der Sarowi. Oznacza to, że w wywalczeniu tytułu może pomóc Tomasz Kuszczak.

- Zamierzam dać mu odpocząć, ponieważ grał bez przerwy w ostatnich kilku tygodniach. Teraz mam okazję by dać mu chwilę wolnego - powiedział na piątkowej konferencji prasowej menedżer MU.

Na papierze pokonanie Blackburn nie powinno być trudne. Na Old Trafford "Diabły" wygrały aż 7-1, pięć bramek strzelił wtedy Dimitar Berbatow. Ferguson nie spodziewa się jednak łatwej przeprawy.

- Zagramy najsilniejszym składem. To wielki mecz, w Blackburn zawsze jest ciężko. Oni zawsze walczą i też potrzebują punktu - wyjaśnił.

Zdobyty w sobotę punkt oznaczałby dla Fergusona zdobycie 12. tytułu mistrzowskiego z Manchesterem., a 19. w całej historii klubu. Byłby to rekord Premier League.

Walka ze Szczęsnym o miejsce w składzie zacznie się od nowa - mówi Łukasz Fabiański  ?

Więcej o: