Premier League. Kibice Blackburn robią interes na fanach Manchesteru United

Już w sobotę Manchester United może zapewnić sobie tytuł piłkarskiego mistrza Anglii. Warunkiem jest minimum remis w sobotę w Blackburn. Fani Rovers chcą zrobić na tym interes, wyprzedając swoje karnety kibicom Manchesteru United.

Jeśli w sobotę Czerwone Diabły nie przegrają z bijącym się o utrzymanie Blackburn, zapewnią sobie mistrzostwo po raz 19 w dziejach klubu. Tym samym pobiją rekord 18 tytułów odwiecznego rywala - Liverpoolu. Kibice Manchesteru chcą być przy zespole w momencie, gdy ten będzie zapisywał nową kartę historii. A to może się stać już w najbliższą sobotę.

- Rovers mają informacje na temat sezonowych wejściówek sprzedawanych bezpośrednio kibicom Manchesteru. Mamy nawet dowód na wystawienie ogłoszenia o sprzedaży w internecie - donosi oficjalna strona klubu, który jest oburzony zachowaniem swoich kibiców. I zmartwiony, bo wymieszanie fanów przeciwnych drużyn na trybunach zwiększy niebezpieczeństwo na stadionie.

Władze klubu -przy pełnym wsparciu policji stanu Lancashire - ostrzegają, że podjęte są wszelkie możliwe działania, by zminimalizować nielegalne praktyki. Podkreślają, że zatrzymanych winowajców spotka mocna i odpowiednia kara - przestrzega strona.

- Ta sytuacja jest wstrząsająca, nie mówiąc już o tym, że to przestępstwo - mówił kierownik klubu Tom Finn. - Na razie bardzo dokładnie monitorujemy wydarzenia. Jeśli będzie taka konieczność, będziemy unieważniać niektóre karnety i uniemożliwiać wejście na stadion w dniu tego meczu. Jednocześnie jest oczywiste, że potrzebujemy na Ewood Park tak dużo fanów Rovers jak to tylko możliwe. Wsparcie naszych kibiców może już nie raz w ciągu ostatnich kilku lat pomagało nam zdziałać cuda. Teraz potrzebujemy tego raz jeszcze - mówił kierownik broniącego się przed spadkiem Blackburn.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Premier League Manchester United z 76. punktami na koncie o sześć oczek wyprzedza Arsenal. Londyńczycy zmierzą się w niedzielę w Newcastle. Trzeci w tabeli Arsenal (67 pkt.) stracił już szansę na mistrzowski tytuł.

Historyczny Ferguson, historyczny Manchester  ?

Więcej o: