Premier League. Abramowicz znów kusi Hiddinka

Właściciel Chelsea - Roman Abramowicz znów chce, aby jego klubem rządził Guus Hiddink. Holender dostał ofertę objęcia stanowiska dyrektora sportowego, ale w takim samym charakterze chcą go zatrudnić także Ajax Amsterdam i PSV Eindhoven. Trener prowadzący obecnie reprezentację Turcji, ma zadecydować o swojej przyszłości w czerwcu.

Obecny dyrektor sportowy "The Blues" Franck Arnesen od przyszłego sezonu będzie pracował w HSV Hamburg i rosyjski biznesmen postanowił ściągnąć na to stanowisko swojego ulubionego szkoleniowca. Tymczasem Holender nie chce podejmować żadnych wiążących decyzji przed czerwcowym meczem Turcji z Belgią w grupie A eliminacji do Euro 2012 .

Hiddink, który pracował już na Stamford Bridge przez trzy miesiące 2009 roku, miałby "posprzątać" po sezonie, w którym Chelsea odpadło w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a w Premier League ma już tylko matematyczne szanse na mistrzostwo. Rosjanin ponoć bardzo by chciał, aby Hiddink przejął nawet od Carlo Ancelottiego stołek pierwszego trenera.

Sam zainteresowany przyznał, że czuje się już zbyt stary, aby kontynuować swoją karierę w klubie, a rola selekcjonera reprezentacji wyraźnie mu odpowiada. Mimo to przekazał Abramowiczowi, że odpowiedzi może się spodziewać w ciągu najbliższego miesiąca. Do wyboru ma także posady w ojczyźnie - w roli dyrektora sportowego widziałyby go także PSV i Ajax.

Specjalny dział Sport.pl - wszystko o Premier League ?

Więcej o: