Premier League. Wyprzedaż w Manchesterze City?

Brak awansu do Ligi Mistrzów może spowodować w Manchesterze City wyprzedaż kluczowych zawodników. Wszystko w związku z nowymi finansowymi regulacjami UEFA, który zabraniają wydawać więcej niż wynoszą przychody klubu.

Odkąd w 2008 roku Manchester City zostało kupione przez szejka Mansoura, wydało na wzmocnienia drużyny około 250 milionów funtów. Po wprowadzeniu przez UEFA finansowego fair-play wydawanie takich pieniędzy nie będzie możliwe. Dlatego działaczom The Citizens bardzo zależy na awansie do Ligi Mistrzów i pieniądzach jakie będzie można tam zarobić (może to być nawet 40 milionów w funtów w zależności od tego jak daleko się awansuje). Większe przychody będą oznaczać możliwość większych wydatków.

Jeśli do LM nie uda się awansować to Manchester, aby dokonać wzmocnień, będzie musiał zacząć sprzedawać i zarabiać na swoich zawodnikach.

Przygotowano już nawet listę potencjalnych zawodników do sprzedaży. Są to Carlos Tevez, Shay Given, Wayne Bridge, Jo, Shaun Wright-Phillips, Roque Santa Cruz i Emmanuel Adebayor. W City liczą, że dałoby się na nich zarobić około 80 milionów funtów.

Manchester City zajmuje obecnie czwartą, dającą grę w eliminacjach do Ligi Mistrzów, lokatę w Premier League. W poniedziałkowy wieczór zmierzą się z Blackburn Rovers. Goniący ich Tottenham ma jeden punkt mniej i jedno spotkanie więcej rozegrane.

"Wina jest po mojej stronie" - Arsene Wenger ?

Więcej o: