Puchar Anglii. Stoke zagra w finale z Manchesterem City

Stoke City jest drugim finalistą tegorocznej edycji Pucharu Anglii. Podopieczni Tony'ego Pulisa pokonali w półfinale Bolton Wanderers 5:0 i w finale zmierzą się z Manchesterem City, który w sobotę pokonał Manchester United 1:0.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Stoke. Już po 30. minutach prowadzili oni 3:0. W 11. minucie gola po podaniu z lewej strony zdobył Matthew Etherington. Sześć minut później Gary Cahill świetnie podał do Roberta Hutha i było już 2:0. W 30. minucie piłkę w środku pola przejął Jermaine Pennant, podał do Cahilla, a ten zaliczył drugą asystę w meczu. Jego podanie wykorzystał Kenwyne Jones.

W drugiej połowie dwukrotnie do siatki trafił Jon Walters i wysoka wygrana Stoke stała się faktem. Piłkarze Boltonu nie potrafili zagrozić bramce Thomasa Sorensena.

Dla Stoke będzie to pierwszy finał Pucharu Anglii w jego 148-letniej historii.