Premier League. NY Times współwłaścicielem Liverpoolu

Najbardziej prestiżowy koncern medialny w USA - The New York Times Company zakupił duży pakiet akcji firmy Fenway Sports Group. Ta z kolei jest współwłaścicielem Liverpoolu - jednego z najpopularniejszych klubów piłkarskich na wyspach brytyjskich. Mały udział w amerykańskiej firmie ma także gwiazdor NBA LeBron James.

John W. Henry, który jest właścicielem Fenway Sports Group nie chciał zdradzać szczegółów dotyczących struktury własności, jednak zmusiły go do tego przepisy Premier League. Jej władze wymagają, by każdy klub opublikował na swojej stronie internetowej nazwy właścicieli, którzy posiadają więcej niż 10% akcji.

Amerykańska firma opublikowała więc oświadczenie, w którym czytamy że ponad 10% udziałów mają w klubie tylko Henry i koncern wydający "New York Timesa". Współwłaścicielem Fenway Sports Group jest także koszykarz Miami Heat - LeBron James, jednak liczba posiadanych przez niego akcji nie jest zbyt duża.

Już wcześniej było wiadomo, że Henry oraz prezes klubu Tom Werner posiadają łącznie połowę kart do głosowania w zarządzie klubu z Liverpoolu. Biznesmeni kupili "The Reds" od Toma Hicksa oraz George'a Gilletta w październiku ubiegłego roku. Transakcji towarzyszyły oskarżenia o oszustwo i protesty kibiców wielokrotnego mistrza Anglii.

Amerykanin położy kres potędze Wengera w Arsenalu Londyn? 

Więcej o: