Premier League. Manchester United najbardziej znienawidzoną marką na Wyspach

Manchester United został uznany najbardziej znienawidzoną marką na Wyspach Brytyjskich - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Online Opinions. W niechlubnym zestawieniu MU wyprzedził m.in. banki i linie lotnicze.

Zdaniem metro.co.uk, nie ma na świecie drużyny, która byłaby tak nienawidzona w swoim kraju. Manchester United otrzymał 26% głosów.

Ankieta została przeprowadzona na nieco ponad 1000 osób.

Właściciele United, amerykańscy bracia Glazer od początku nie byli lubiani przez fanów "Czerwonych Diabłów". Zgodnie z raportem finansowym wydanym przez klub, dług MU wynosi już ponad miliard funtów.

W zestawieniu za plecami klubu Premier League znalazły się linie lotnicze Ryanair, które otrzymały 23% głosów. Zdaniem ankietowanych, firma jest bardzo łasa na pieniądze.

Trzecie miejsce zajął British Gas. 22% głosów jest skutkiem wzrostu ceny gazu na Wyspach. 19% głosów zebrał McDonald's.

Pomimo pomocy w pogrążeniu kraju w recesji, Royal Bank of Scotland znalazł się poza pierwszą trójką. Wywołał on wściekłość u "zaledwie" 16% badanych.

Za najbardziej znienawidzony sektor uznana została bankowość.

Nienawiść od początku

Jak informował portal Zczuba.pl , kibice Manchesteru dostawali szału już kiedy Malcolm Glazer zabierał się za kupowanie klubu. Reakcje były różne - od palenia kukieł Glazera pod stadionem Old Trafford, po założenie FC United of Manchester jako jedynego prawdziwego klubu z Manchesteru. Kibice Manchesteru United apelowali również do Alexa Fergusona o dymisję na znak protestu przeciwko klubowemu zadłużeniu. Ferguson się do dymisji nie podał. Kibice protestowali więc na trybunach - zamiast barw klubowych zaczęli nosić szaliki zielono-złote, czyli w pierwotnych barwach klubu, jeszcze pod nazwą Newton Heath.

Manchester United zainteresowany Sneijderem?

Więcej o: