Piłka nożna. Capello wystawi kadrę B. Narazi się kibicom?

Selekcjoner reprezentacji Anglii Fabio Capello we wtorkowym towarzyskim meczu z Ghaną nie wystawi w pierwszej jedenastce ani jednego z piłkarzy, którzy rozpoczęli sobotnie spotkanie eliminacji Euro 2012 z Walią. Co na to kibice, którzy przybędą na Wembley zobaczyć swoje gwiazdy?

Anglicy we wtorek pewnie pokonali 2:0 Walię i są liderami grupy G. W terminarzu eliminacji mają 'okienko', dlatego we wtorek towarzysko z Ghaną.

- Zrobię 11 zmian w pierwszej jedenastce - zapowiedział Capello, który już przed tym meczem odesłał pięciu podstawowych piłkarzy do klubów: Johna Terry'ego, Franka Lamparda i Ashley'a Cole'a z Chelsea, Michaela Dawsona z Tottenhamu i Wayne'a Rooney'a z Manchesteru United. Pozostali usiądą na ławce rezerwowych. - Chcę wyrazić w ten sposób swój szacunek dla klubów oraz przyjrzeć się innym zawodnikom - argumentuje swoją decyzję.

Nie wiadomo tylko, czy takie rozumowanie będzie wystarczającym uzasadnieniem dla Angielskich kibiców. W przeszłości mocno krytykowali oni Svena-Gorana Erikssona, gdy ten wystawiał rezerwowy skład w meczach o mniejszej wadze.

Mourinho był o krok od trenowania reprezentacji Anglii ?

Więcej o: