Premier League. Lehmann wraca do Arsenalu!

Menedżer Arsenalu Londyn Arsene Wenger potwierdził oficjalnie, że 41-letni bramkarz Jens Lehmann wraca do drużyny "Kanonierów". Niemiec, który był ostatnio bez klubu, związał się kontraktem do końca obecnego sezonu. Powodem sprowadzenia Lehmanna są kontuzje aż trzech golkiperów ekipy z "The Emirates", w tym dwóch Polaków.

Łukasz Fabiański ma kontuzjowany bark, natomiast Wojciech Szczęsny doznał urazu palca podczas meczu 1/8 finału LM z Barceloną. Dodatkowo od jakiegoś czasu do gry nie był zdolny Vito Mannone. Z tego względu Arsenal szukał bramkarza, który mógłby zostać zmiennikiem jedynego sprawnego golkipera - Manuela Almunii.

- Lehmann już z nami trenuje i podpisze kontrakt do końca sezonu - powiedział Wenger. - Nie mieliśmy żadnego zabezpieczenia na tej pozycji i dlatego zdecydowaliśmy się ściągnąć Jensa z powrotem. Umowa nie została jeszcze parafowana, jednak doszliśmy już do porozumienia - dodał.

Lehmann rozegrał w barwach Arsenalu 199 meczów w latach 2003-2008. Były reprezentant Niemiec pod odejściu z "Kanonierów" bronił barw Stuttgartu przez dwa sezony, jednak od 2010 pozostawał bez klubu.

Niemiec powinien się znaleźć w składzie "Kanonierów" już na sobotni mecz wyjazdowy z West Bromwich Albion.

Pięć tygodni przerwy bramkarza Manchesteru United ?

Więcej o: