Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Premier League. Carrick przedłużył kontrakt z Manchesterem

Michael Carrick przedłużył kontrakt z Manchesterem United. Niemal 30-letni pomocnik lidera angielskiej ekstraklasy będzie grał na Old Trafford do 2014 roku.

Ty kontraktuj kogo chcesz - stwórz swoją drużynę, włącz się do gry i "Wygraj Ligę" ?

Carrick był ostatnim piłkarzem Czerwonych Diabłów na którego podpis pod nową umową czekał sir Alex Ferguson. Niedawno kontrakt wydłużyli także oddany klubowi Ryan Giggs i obrońca Patrice Evra.

Reprezentujący Anglię piłkarz Mancherteru w klubie wystąpił 218 razy i strzelił 17 goli od kiedy w 2006 roku przeszedł w londyńskiego Tottenhamu Hotspur. Z nowym klubem trzy razy zdobywał mistrzostwo kraju (Manchester nieprzerwanie panował od sezonu 2006/2007 do 2008/2009).

Niekiedy mówiło się, że Anglik chce odejść ze składu Czerwonych Diabłów. Teraz jednak piłkarz zapewnia, że jest szczęśliwy mogąc dalej grać na Old Trafford.

- Całkowicie cieszyłem się czasem spędzonym w tym klubie - mówił Carrick dziennikarzom oficjalnej strony internetowej klubu. - To jest fantastyczny zespół, z prawdziwym duchem drużyny. Jestem bardzo zadowolony, że mogę poświęcić moją przyszłość dla United.

- W tym momencie jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji - dodał piłkarz lidera Premier League. Manchester wyprzedza Arsenal o cztery punkty, ale ma na koncie jeden rozegrany mecz więcej. - Jestem przekonany, że osiągniemy sukces i to trwający przez wiele lat - zapewnia piłkarz.

- Jestem zadowolony, że Michael podpisał nowy kontrakt - powiedział trener Czerwonych Diabłów, sir Alex Ferguson. - Od kiedy dołączył do nas z Tottenhamu stał się wybitnym piłkarzem, jest prawdziwym profesjonalistą i cieszę się, że chce kolejne lata oddać temu klubowi.

Inny piłkarz Man United wyrzucony z hotelu ?

Więcej o: