Puchar Angli. Kontuzja Nasriego, może nie zagrać z Barcą

Samir może pauzować nawet przez trzy tygodnie z powodu kontuzji, jaką odniósł w spotkaniu pucharowym z Huddersfield. Francuz zszedł z boiska już w 33. minucie, gdy doznał urazu ścięgna udowego, a jego przerwa w grze może potrwać nawet do trzech tygodni. Trener ?Kanonierów? Arsene Wenger obawia się, że gwiazda jego drużyny może nie zagrać w 1/8 finału LM z Barceloną.

Zobacz, jak Arsenal męczył się z Huddersfield - na Z Czuba.tv ?

Arsenal pokonał 2:1 trzecioligowe Huddersfield w IV rundzie Pucharu Anglii, jednak kibice drużyny z Londynu mają po tym meczu ogromne zmartwienie. Będący ostatnio w wyśmienitej dyspozycji Nasri, jeszcze w pierwszej połowie został zmieniony przez Tomasa Rosicky'ego.

- Wygląda na to, że to jest dość poważna kontuzja ścięgna udowego i przerwa w takich przypadkach trwa przeważnie około trzech tygodni - powiedział zafrasowany Wenger. - To jest dla nas ogromne osłabienie na dwa tygodnie przed meczem z Barceloną. Wkrótce będziemy wiedzieć, czy Nasri zagra w tym meczu, jednak jest to bardzo wątpliwe - dodał trener.

Wenger zaznaczył także, że bardzo ryzykował wystawiając Francuza w meczu z 3-ligowcem i niestety obróciło się to przeciwko niemu. - Bardzo żałuję, że wystawiłem go do składu, gdyż plan był taki by zagrał Rosicky. Mieliśmy jednak słaby skład, a on był niedawno chory. Trudno jednak przewidzieć, że coś takiego się przydarzy - zakończył szkoleniowiec.

Arsenal, który wciąż walczy jeszcze na czterech frontach ma teraz bardzo napięty terminarz i wykluczenie Nasriego z gry, to dla ekipy "Kanonierów" ogromna strata. Już we wtorek drużyna z "The Emirates" zagra z Evertonem w Premier League. Pierwszy mecz z Barceloną w Lidze Mistrzów już 16 lutego w Londynie.

Męczarnie Arsenalu z 4-ligowcem - relacja z meczu ?

Więcej o: