Odejście Van der Sara. Kuszczak może nie być pierwszą opcją ManU

Brytyjski dziennik The Telegraph nie widzi w Tomaszu Kuszczaku długoterminowej alternatywy dla Manchesteru United, po tym jak koniec swojej kariery zapowiedział pierwszy bramkarz ?Czerwonych Diabłów? Edwin van der Sar. Zastępstwem dla Holendra może stać się m.in. Anders Lindegaard, który w ubiegłym miesiącu podpisał kontrakt z liderami Premier League.

Bramkarz Manchesteru United Edwin van der Sar potwierdził, że z końcem sezonu w Premier League zakończy karierę, by spędzać więcej czasu z rodziną. Żona Holendra w ubiegłym roku doznała udaru mózgu i był to główny powód decyzji 40-letniego van der Sara.

Jego odejście stawia przed Alexem Fergusonem zadanie do znalezienia godnego zastępstwa dla doświadczonego Holendra, który grał pod wodzą Szkota od 2005 roku.

Polski bramkarz, zmiennik Van der Sara nie może być pewny miejsca między słupkami "Czerwonych Diabłów" w następnym sezonie, po tym jak na Old Trafford pojawił się rewelacyjny Anders Lindegaard z norweskiego Aalesunds. 26-letni Duńczyk chociaż ma za sobą zaledwie cztery występy w kadrze, został już okrzyknięty w ojczyźnie nowym Peterem Schmeichelem, który bronił barw Manchesteru prawie przez całe lata 90.

Lindegaard kontrakt o wartości 3.5 mln funtów podpisał w ubiegłym miesiącu i czeka na debiut w barwach nowego klubu. Dziennikarze The Telegraph spekulują, że sprowadzenie Lindegaarda może być bezpośrednim wynikiem pożegnania się z Van der Sarem.

Sytuacja Kuszczaka nie wygląda zbyt dobrze, bo Alex Ferguson nie nalega na jego pozostaniu w klubie. W tym miesiącu zaproponował także wypożyczenie Polaka do Leicester City, na co ten nie wyraził jedna zgody.

Trzecim bramkarzem ManU jest Ben Amos przebywający obecnie na wypożyczeniu w Oldham. 20-latek jest jednak zdecydowanie przyszłością, a nie teraźniejszością klubu.

Nie jest też wykluczone, że Alex Ferguson postanowi sprowadzić na Old Trafford kogoś jeszcze. Wśród kandydatów wymienia się m.in. utalentowanego Davida De Geę z Atletico Madryt, reprezentanta Niemiec Manuela Neuera z Schalke 04, który już wyraził zainteresowania takim rozwiązaniem, numer 1 w bramce Francuzów Hugo Llorisa z Lyonu, Rosjanina Igora Akinfiejewa z CSKA oraz Maartena Stekelenburga z Ajaxu (obu w niedługim czasie kończą się kontrakty).

Van der Sar w maju kończy karierę  ?

Więcej o: