Transfery. Pienaar przejdzie z Evertonu do Chelsea

Menedżer Evertonu potwierdził, że jego klub zaakceptował ofertę Chelsea w sprawie kupna Stevena Pienaara. Reprezentant RPA dostał zgodę na transfer i teraz czekają go rozmowy z klubem ze Stamford Bridge w sprawie indywidualnego kontraktu. Jednocześnie Everton odrzucił ofertę Tottenhamu, do którego wolał trafić sam piłkarz.

Informację o tym, że Everton zgadza się na odejście swojego piłkarza, David Moyes podał na konferencji prasowej po derbowym meczu z Liverpoolem . - Zaakceptowaliśmy ofertę Chelsea. Steven nie ustalił jeszcze warunków z tym klubem. Daliśmy jego reprezentantowi szansę na rozmowy z Chelsea, ale nie ma on zgody na rozmowy z Tottenhamem, gdyż nie zaoferowali oni takich samych pieniędzy - powiedział trener.

Mimo, że odejście Pienaara będzie dla Evertonu sporym osłabieniem, to piłkarzowi wygasa kontrakt z końcem obecnego sezonu. Z tego powodu "The Toffees" musieli sprzedać pomocnika już w styczniu, by zarobić na jego odejściu.

Brytyjska prasa doniosła z kolei w sobotę, że Pienaar bardziej chciał przejść do Tottenhamu niż do Chelsea, której piłkarzem ostatecznie zostanie.

Arsenal wygrywa z West Hamem - czyste konto Szczęsnego ?

Więcej o: