Agent Hiddinka: Nigdy nie zamieni reprezentacji Turcji na Chelsea

Menadżer Gussa Hiddinka, który pracował z Chelsea w roku 2009 przekonuje, że Holender nawet w przypadku propozycji objęcia posady trenera od zarządu londyńskiego klubu, nigdy nie złoży dymisji w Turcji i nie odda reprezentacji tego kraju. Trenerem Chelsea jest obecnie Carlo Ancelotti, ale w świetle ostatnich wyników zespołu może on niedługo stracić posadę.

Chelsea nie wygrało w Premier League od 10 listopada, a w siedmiu ostatnich meczach zdobyło tylko 3 punkty i spadło w tabeli z jej wierzchołka na czwarte miejsce - jest najgorsza passa klubu od 12 lat.

Relacje pomiędzy Carlo Ancelottim i właścicielem klubu Romanem Abramowiczem są napięte i piłkarski świat nie będzie zdziwiony, jeśli Chelsea zdecyduje się na zmianę trenera. Wśród najpoważniejszych kandydatów do przejęcia mistrza Anglii wymienia się Gussa Hiddinka. Jego agent twierdzi z kolei, że Holender nie zrezygnuje z trenowania reprezentacji Turcji, nawet gdyby władze Chelsea zapukały do jego drzwi, jak było to rok temu, gdy zwolniono Luisa Felipe Scolariego.

Hiddink i Abramowicz są w dosyć ciepłych stosunkach - 64-letni Holender najpierw był selekcjonerem reprezentacji Rosji, a następnie doprowadził Chelsea do Pucharu Anglii, chociaż jego przygoda w Londynie trwałą zaledwie 3 miesiące. Cees van Nieuwenhuizen ostrzega, że Hiddink tym razem nie jest do wzięcia. Kontrakt Holendra w Turcji obowiązuje do lata 2014 roku.

- Wtedy było to o wiele łatwiejsze, aby dojść do porozumienia z Federacją Rosyjską. Jego usługi były częściowo opłacane przez Abramowicza. Byliśmy w stanie spojrzeć na to w inny sposób. Turcji bardzo zależy, by awansować na Euro 2012, nigdy nie zgodzą się na drugą pracę Hiddinka. Podobała mu się praca w Londynie, ale teraz nie ma na to szans - dodał agent.

Ferguson wściekły na sędziego za odebranie zwycięstwa ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.