Premier League. Dwa gole Teveza dają City drugie miejsce

Manchester City już po pięciu minutach prowadził z Newcastle 2:0. Ostatecznie wygrał 3:1, a dwa gole zdobył niezawodny Carlos Tevez.

W poprzedniej kolejce Manchester City miał szansę zostać liderem, ale doznał nieoczekiwanej porażki 1:2 ze słabym w tym roku Evertonem. W meczu w Newcastle gracze Roberto Manciniego wyszli na boisko bardzo zmobilizowani, i kibice nie musieli długo czekać na efekty.

Już w drugiej minucie nie popisał się bramkarz gospodarzy Tim Krul i Manchester prowadził po uderzeniu z Garetha Barry'ego. Chwilę potem było 2:0, po tym jak bramkę zdobył najlepszy strzelec gości Carlos Tevez. Argentyńczyk z prawej strony boiska posłał piłkę w lewy górny róg bramki.

Kontaktową bramkę dla gości zdobył w drugiej połowie utalentowany Andy Carroll, ale ostatnie słowo znów należało do Teveza, który w 82. minucie ustalił wynik meczu.

Po tym zwycięstwie Manchester City ma na koncie 35 punktów, i awansował na drugą pozycję w tabeli.

Manchester United z łatwością ograł Sunderland ?