Piłka nożna. Eriksson próbował ściągnąć Beckhama do Championship

Sven- Goran Eriksson potwierdził, że próbował namówić byłą gwiazdę Manchesteru United do powrotu do Anglii. Były selekcjoner angielskiej reprezentacji jest obecnie trenerem Leicester występującego w zapleczu Premier League. Mający pierwszoligowe aspiracje tajscy właściciele klubu z Championship obiecali Szwedowi nieograniczone wsparcie finansowe w nadchodzącym oknie transferowym.

- Rozmawiałem z jego agentem, aby sprawdzić, czy istnieje chociaż cień szansy, że David zdecyduje się występować w barwach Leicester. Spotkałem się ze stanowczą odmową - powiedział trener.

Brytyjskie media obok gwiazdy Los Angeles Galaxy jako transferowe typy Erikssona wymieniają również Robbiego Keana z Tottenhamu i Roque Santa Cruza z Manchesteru City. - Jestem pod wrażeniem przenikliwości mediów. Rozmawiałem telefonicznie z oboma piłkarzami - stwierdził Szwed.

- Właściciele liczą na głośne przejście w tym okienku, ale póki jesteśmy w Championship i będzie nam niezwykle trudno któregoś z wcześniej wymienionych piłkarzy ściągnąć do Leicester. Co innego, kiedy awansujemy do Premier League. W każdym bądź razie dobrze wiedzieć, że zarząd mnie wspiera - ocenił sytuację były szkoleniowiec Anglii.

Nowy trener Newcastle United

Więcej o: