Liverpool chce otworzyć piłkarską akademię w Indonezji

Klub Premier League - Liverpool FC planuje otworzyć piłkarską akademię w Indonezji - doniosła lokalna gazeta. Jej celem ma być rozwijanie lokalnych talentów, które w przyszłości mogłyby zaistnieć w angielskiej lidze.

W nawiązaniu relacji pomiędzy klubem, a lokalnymi władzami pomogła Brytyjska Izba Handlowa w Dżakarcie. Liverpool już dwukrotnie w tym roku wysłał swoich trenerów do Indonezji. Jednym z nich jest były napastnik Ian Rush, który zarządza piłkarską kliniką. Podczas ostatnich ośmiu dni goście z Anglii promowali edukację piłkarską w azjatyckim kraju.

- Jest plan, by w przyszłym roku powstała w Dżakarcie Akademia Liverpoolu - powiedział dyrektor wykonawczy izby handlowej Chris Wren. - Ta wizyta była bardzo owocna i wszystko idzie zgodnie z planem. Prace nad ośrodkiem mogą się zacząć już w maju - dodał.

- Marzeniem jest, to co rozpoczęliśmy trzy lata temu, a co może dać nam gwiazdę Premier League pochodzącą z Indonezji, kogoś kto reprezentowałby to co najlepsze w tym kraju - rozmarzył się Wren, zaznaczając jednak, że konieczne jest znalezienie inwestorów, którzy sfinansowaliby szkołę, nie oczekując przy tym natychmiastowych zysków.

Wszystko o Premier League - znajdziesz na Sport.pl ?

Więcej o: