Drogba: Z wiekiem jestem coraz lepszy

Didier Drogda uważa, że szczyt formy jest jeszcze przed nim, dlatego że do wielkiego futbolu przyszedł dosyć późno. - Z wiekiem jestem coraz lepszy. Na najwyższym poziomie zacząłem grac dosyć późno, miałem 25 lat, gdy zagrałem jeden sezon w barwach Olympique Marsylii, a potem trafiłem do Chelsea - powiedział reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, który niebawem skończy 33 lata.

- Nie wiem do końca, czy jest do dobra rzecz, ale czuje, że z każdym sezonem jestem coraz lepszy. Nie jestem zmęczony piłką, dlatego że późno zacząłem. Nie wiem też, kiedy przestanę, bo kocham to co robię - twierdzi Drogba.

Podczas absencji Johna Terry'ego i Franka Lamparda, Drogda jest kapitanem Chelsea, barw których broni od 2004 roku. Opaska na jego ramieniu w odczuciu niektórych, nie jest bez znaczenia w świetle słabych wyników londyńczyków w ostatnich tygodniach.

- Staram się motywować i dawać przykładna boisku - musisz być pewien tego, co mówisz w szatni, a potem przełożyć to na grę. Ale robię to samo, nawet jeśli nie jestem kapitanem. Opaska dla mnie nic nie zmienia. Nie zmieniam swojej osobowości, jestem cały czas taki sam.

La Stampa: Byle tylko wyjść cało z meczu z Lechem  ?

Więcej o: