Premier League. Liverpool stracił kolejnego lidera

Jamie Carragher nie zagra przez miesiąc z powodu wybicia barku. Obrońca Liverpoolu doznał kontuzji w swoim 450. meczu w Premier League, przegranym 1:2 z Tottenhamem.

- To bardzo zła wiadomość - powiedział trener The Reds Roy Hodgson. - teraz będziemy grać bez niego i bez Stevena Gerrarda, a oni są siłą napędową naszej drużyny - dodał.

Gerrard doznał kontuzji ścięgna w meczu towarzyskim z Francją 17 listopada i nie zagra przez trzy do czterech tygodni. Podobnie jak Carragher, który może wrócić na mecz z Wolverhampton zaplanowany na 29 grudnia.

Doświadczony obrońca opuści spotkania z Aston Villą, Fulham i Newcastle w Premier League oraz z Utrechtem i Steauą Bukareszt w Lidze Europejskiej.

- To dla nas cios. Wciąż kontuzjowany jest Daniel Agger, więc mamy problem na środku obrony - narzeka Hodgson. W meczu z Tottenhamem wprowadził na boisko Sotiriosa Kyrgiakosa, i to grecki obrońca zastąpi najprawdopodobniej kontuzjowanego Carraghera.

Kto kapitanem?

Roy Hodgson musi podjąć szybką decyzję i wybrań trymczasowego kapitana Liverpoolu. Kontuzjowani są boiwem zarówno kapitan - Gerrard, jak i jego zastępca - Carragher.

Tak relacjonowaliśmy mecz Tottenham - Liverpool ?

Więcej o: