Premier League. Guardiola na celowniku Chelsea

Mistrz Anglii Chelsea Londyn przymierza się do zatrudnienia trenera FC Barcelony Pepa Guardioli. Anglicy złożą Hiszpanowi propozycję, jeśli klub opuści obecny szkoleniowiec Carlo Ancelotti.

Przyszłość Ancelottiego na Stamford Bridge nie jest pewna od czasu szokującego zwolnienia jego asystenta Raya Wilkinsa. Plotki głoszą, że Włoch stracił wiarę i nosi się z zamiarem odejścia. Tym bardziej, że ostatnie wyniki londyńczyków są dalekie od oczekiwań szefostwa klubu i kibiców.

Jakby tego było mało, dyrektor sportowy Frank Arnesen ogłosił, że chce odejść z Chelsea po zakończeniu obecnego sezonu.

Gazeta The Sunday Telegraph donosi, że Chelsea chce w miejsce Arnesena sprowadzić byłego dyrektora sportowego Barcelony Txiki Begiristaina i tym samym zwabić Guardiolę.

Guardiola prowadzi Barcelonę od 2009 roku. Już w debiutanckim sezonie wygrał z drużyną Ligę Mistrzów. Jego kontrakt z klubem wygasa wraz z końcem obecnego sezonu.

Gazeta napisała: "źródła zbliżone do Begiristaina potwierdziły, że Hiszpan przeprowadził rozmowy z przedstawicielami właściciela Chelsea Romana Abramowicza i jest entuzjastycznie nastawiony do zastąpienia Arnesena".

Relacja z meczu Newcastle - Chelsea

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.