Premier League. Druga porażka z rzędu Chelsea Londyn

Lider ligi angielskiej Chelsea Londyn doznał drugiej porażki z rzędu. Tym razem podopieczni Carlo Ancelottiego nie potrafili choćby zremisować z Birmingham City. Jedynego gola meczu zdobył Bowyer w 17 minucie.

Zobacz bramkę z meczu na Z Czuba.tv >

W poprzedniej kolejce na Stamford Bridge Chelsea Londyn była tylko cieniem dla graczy Sunderlandu - przegrała 0:3 , ale utrzymała pozycję lidera ligi.

Tydzień później mistrz Anglii zagrał dużo lepszy mecz, miał przewagę, ale znów nie potrafił pokonać bramkarza rywali. Dwoił się o troił Drogba, który już na początku nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Goście byli w natarciu, nadziali się jednak na kontratak. W 17 minucie Jerome zgrał piłkę głową do Bowyera, który wyszedł sam na sam z Cechem i nie dał mu najmniejszych szans - był to jedyny strzał Birmingham w pierwszych 45 minutach.

Druga połowa także toczyła się pod dyktando gości, ale wciąż skutecznie bronił Foster, który zatrzymywał Drogbę, Anelkę czy Kalou. Goli już więcej kibice nie obejrzeli i mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy.

Chelsea utrzymała jednak pozycję lidera, bowiem w 14. kolejce przegrał też Arsenal Londyn (z Łukaszem Fabiańskim w bramce). Wygrał z kolei Manchester United (2:0 z Wigan) i zrównał się z prowadzącą w tabeli Chelsea - mają po 28 punktów. Trzeci Arsenal uzbierał 26 punktów.