Premier League. Blackburn w rękach Hindusów

Władze Blackburn Rovers potwierdziły, że klub został kupiony przez Venky's London Limited, firmę prowadzoną przez hinduską rodzinę Rao. Cena wykupu wyniosła 23 miliony funtów.

Zarząd Blackburn Rovers ogłosił, że BRFC Investments Limited sprzedało 99,9% udziałów firmie Venky's, świeżo założonej przez hinduską rodzinę Rao.

Uzgodniona kwota wyniosła nieco ponad 17 pensów za jedną akcję. Venky's przygotowują ofertę wykupu pozostałych akcji (0,1%).

Nowi właściciele Blackburn Rovers posiadają szeroki zakres interesów biznesowych zarówno na terenie Indii, jak i całego świata. Wizytówką rodziny Rao jest Venkateshwara Hatcheries Private Limited, macierzysta firma Venky's Limited.

Przejęcie klubu przez nowych właścicieli daje nadzieję na odrodzenie Blackburn Rovers, które ostatnimi czasy zmagało się z kłopotami finansowymi. Transakcja ma natchnąć klub nowym życiem i sprawić, że drużyna znajdująca się obecnie na 14. miejscu w Premier League, zacznie walczyć o wyższe cele.

- Jesteśmy szczęśliwi, dumni i zaszczyceni, że możemy kojarzyć się z Blackburn Rovers - powiedziała Anuradha J. Desai, prezes Venky's. - Idąc dalej, planujemy skupić się na ustanowieniu marki Blackburn Rovers światowym produktem - dodała.

- Blackburn Rovers jest instytucją o bogatej historii. Osiągał on już sukcesy w przeszłości i będzie je osiągał w przyszłości - zakończyła Anuradha J. Desai.

Liverpool otrzyma odszkodowanie za kontuzję Gerrarda?

Więcej o: