Premier League. Liverpool otrzyma odszkodowanie za kontuzję Gerrarda

Decyzja Fabio Capello, by Steven Gerrard pozostał na boisku do końca towarzyskiego meczu z Francją, może kosztować angielską federację nawet 500 000 funtów. Pomocnik Liverpoolu uszkodził ścięgno w udzie i nie zagra przez trzy do czterech tygodni.

Czwartkowe badania wykazały, że pomocnik Liverpoolu ma podwójnie naderwane ścięgno i nie zagra przez trzy do czterech tygodni. Oznacza to, że nie wystąpi w ligowych meczach przeciwko: West Ham United, Tottenhamowi Hotspur, Aston Villi i być może Newcastle United oraz w meczu Ligi Europejskiej ze Steauą Bukareszt.

- Wygląda na poważną kontuzję ścięgna. Nie zagra przez jakiś czas. Obawiam się, że będą to trzy lub cztery tygodnie - potwierdził szef sztabu medycznego Liverpoolu dr Peter Brukner.

Utytułowany klub może w związku z kontuzja swojego lidera liczyć na odszkodowanie. Angielska federacja jest jedną z niewielu, która wykupuje wysokie ubezpieczenia dla piłkarzy występujących regularnie w meczach reprezentacji. Liverpool może liczyć na zwrot kwoty wydanej na pensje, które musi płacić zawodnikowi podczas gdy ten będzie pauzował. Tygodniówka Gerrarda wynosi 120 000 funtów, więc w przypadku miesięcznej przerwy federacja może być zmuszona do wypłacenia nawet pół miliona funtów.

Pieniądze wypłaci federacja, jednak pochodzą one z funduszy ubezpieczycieli. W przeszłości za kontuzje swoich zawodników w meczu kadry pieniądze otrzymywały między innymi Newcastle United (Michael Owen), Arsenal (Theo Walcott ) i Tottenham Hotspur (Theo Walcott).

Liverpool łagodzi wypowiedź Darrena Burgessa

- Całkowicie zignorował umowy.  To zupełne amatorstwo, i teraz zapłacimy za niekompetencję - napisał fizjolog Liverpoolu na swoim profilu na Twitterze. Wszystko dlatego, że według wstępnych ustaleń z Fabio Capello Gerrard miał zagrać z Francją nie dłużej niż godzinę. Ostra krytyka włoskiego selekcjonera znikła jednak po niespełna godzinie.

- Jeśli grasz w reprezentacji narodowej, musisz zaakceptować to, jak długo masz grać. Wystąpiłby pewne okoliczności i w rezultacie Steven grał dłużej niż mieliśmy nadzieję że zagra, co jest w rezultacie rozczarowujące, ale nic nie możemy z tym zrobić - powiedział Brukner.

Krytyka kandydata do bramki Manchesteru United ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.