Premier League. Schmeichel: Lindegaard jest za słaby na United

- By zespół grał dobrze i zdobywał trofea, to na tej pozycji musi mieć zawodnika najwyższej jakości i z odpowiednim doświadczeniem - stwierdził były bramkarz Manchesteru United Peter Schmeichel. Jednocześnie mocno skrytykował plan sprowadzenia do klubu Andersa Lindegaarda.

Brytyjska prasa donosi, że zapowiada się rewolucja w bramce Manchesteru United.  W miejsce 40-letniego Edwina van der Sara ma w styczniu przyjść do klubu 20-letni David De Gea. Jego zmiennikiem miałby zostać Duńczyk Anders Lindegaard z Aalesunds FK. Miałby on kosztować 3,5 miliona i przybyć do Manchesteru w najbliższym oknie transferowym.

Schmeichel jest przeciwko

Były bramkarz United Peter Schmeichel uważa, że Alex Ferguson popełnia błąd sprowadzając jego 26-letniego rodaka na Old Trafford.

- Nie wierzę w to choćby minutę - stwierdził Schmeichel. - Mówimy tutaj o Manchester United. Zbyt wielu bramkarzy przewinęło się przez klub, a generalną zasadą jest, że aby zespół grał dobrze i zdobywał trofea, to na tej pozycji musi mieć zawodnika najwyższej jakości i z odpowiednim doświadczeniem - dodał Duńczyk. Pytany, czy Lindegaard nadaje się do Manchesteru, jednoznacznie zaprzeczył.

Kuszczak odejdzie?

Nawet negatywna opinia Schmeichela nie zmieni sytuacji Tomasza Kuszczaka. Wszystko skazuje na to, że szefowie klubu chcą sprowadzić dwóch nowych golkiperów, i Polak powinien poszukać sobie nowego klubu.

Ze swojej formy zadowolony jest Łukasz Fabiański ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.