Premier League. Merson: Fabregas gra słabo, bo skupia się na oknie transferowym

Były piłkarz Arsenalu Londyn Paul Merson stwierdził, że słaba postawa Cesca Fabregasa spowodowana jest zbliżającym się oknem transferowym. - Zastanawiam się, czy nie najlepsza dyspozycja Hiszpania nie ma związku z faktem, że wielkimi krokami zbliża się styczeń, miesiąc klubowych zakupów. - powiedział Anglik.

Mistrz świata i Europy w ostatnim meczu z Newcastle United chybił 27 podań. Zdaniem byłego pomocnika Kanonierów gra Fabregasa pozostawia wiele do życzenia.

- W środku pola Cesc nie jest tym piłkarzem, którego mieliśmy szczęście oglądać. W ostatnich kilku meczach nie prezentował się najlepiej. Zastanawiam się na ile ma to związek ze zbliżającym się oknem transferowym? - ironicznie zauważył były reprezentant Anglii.

Merson zauważył ogromne dysproporcje w grze obronnej piłkarzy z północnego Londynu.

- Defensywnie Arsenal jakby znalazł się na huśtawce. Zaskakująca była porażka z West Bromwich i Newcastle. W zwycięskim meczu z Wolverhampton zagrali zupełnie inaczej, przewidując poczynania rywali i przerywając akcje w zarodku - napisał dla Sky Sports Merson.

42-latek ocenił też występy innych piłkarzy Arsenalu. - Jest zdecydowanie za wcześnie, żeby wypowiadać się o Marouanie Chamakhu. Owszem strzela gole, ale to nic trudnego, jeśli twoja drużyna kreuje 15 sytuacji, nawet jeśli ma zły dzień.

- Prawdę powiedzą dopiero wielkie mecze, kiedy będzie musiał więcej grać piłką i wciągać obrońców do gry. Na razie pozytywnie mnie zaskakuje. Przyszedł do najlepszej ligi świata i radzi sobie całkiem nieźle. Ma potencjał, ale na miejscu Wengera w ataku wystawiałbym dalej Robina van Persiego - podsumował były reprezentant Anglii.

Najbrutalniejszy Arsenal Londyn

Więcej o: