Premier League. Ferguson: Guardiola idealnym następcą

Menedżer Manchesteru United Sir Alex Ferguson w roli swojego następcy widzi Josepa Guardiolę - donosi hiszpańskie El Mundo Deportivo.

Szkot odmówił podania nowej daty odejścia na emeryturę. Zdradził jednak w poprzednim tygodniu, że Manchester United powinien przejąć po nim doświadczony szkoleniowiec.

To stwierdzenie wykluczałoby 39-letniego Guardiolę, jednak Szkot według El Mundo Deportibo jest pod wielkim wrażeniem pracy Hiszpana w Barcelonie, w której zdobywał już tytuły mistrza kraju i Puchar Ligi Mistrzów.

Guariola ma podpisany kontrakt z Barceloną do końca obecnego sezonu, ale relacje z nowym prezesem Sandro Rosellem są napięte. Jego najbliższe otoczenia naciska Hiszpana i chce by podjął decyzję o swojej najbliższej przyszłości.

Według hiszpańskich mediów styl bycia Guardioli bardziej odpowiada Fergusonowi, niż arogancja i pewność siebie Mourinho, który przyznał się kiedyś dziennikarzom, że chciałby poprowadzić "Czerwone Diabły". Trener Barcelony nie popada w konflikty z mediami, a do swoich piłkarzy podchodzi z szacunkiem.

Real nie dał rady trzeciligowcom

Więcej o: