Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Manchester United zainteresowany bramkarzem Liverpoolu

Jak donosi angielski The Mirror Czerwone Diabły myślą o sprowadzeniu na Old Trafford Pepe Reiny. Hiszpan miałby być następcą Edwina Van der Sara, który w najbliższy piątek skończy 40 lat i po sezonie rozstanie się z klubem.

Niedawno Holender zapowiedział, ze po obecnych rozgrywkach kończy karierę. Opiekun United Alex Ferguson jest więc zmuszony do poszukania kogoś na jego miejsce. Drugim golkiperem Czerwonych Diabłów jest Tomasz Kuszczak, ale Polak ma małe szanse na przejęcie od Van der Sara bluzy z numerem jeden.

Zdaniem angielskiej gazety, decydując się na 29-letniego Reinę, Manchester musiałby wydać 12 milionów funtów. W wyścigu o Hiszpana może mieć jednak poważnego konkurenta. Zatrudnieniem bramkarza zainteresowany jest również mistrz Niemiec - Bayern Monachium.

Jeszcze niedawno bramkarz przedłużył umowę z The Reds. Na jej mocy miałby stać między słupkami Liverpoolu jeszcze przez sześć lat. Jego zespół spisuje się jednak w lidze znacznie poniżej oczekiwań i niewykluczone, że w przyszłym sezonie nie wystąpi w europejskich pucharach. Taka sytuacja nie groziłaby Reinie, gdyby zdecydował się na przenosiny do Manchesteru.

Reina jest bramkarzem Liverpoolu od 2005 roku. na początku swojej przygody z angielskim klubem o miejsce w bramce rywalizował z Jerzym Dudkiem.

Andy Carroll zapłaci za rzucenie szklanką w mężczyznę ?

Więcej o: