Rooney przedłużył kontrakt z Manchesterem!

Angielski piłkarz Wayne Rooney podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United, który będzie obowiązywał do 2015 roku - poinformował w piątek klub.

We wtorek trener Czerwonych Diabłów Alex Ferguson powiedział, że Rooney chce opuścić klub i nie zgodził się podpisać nowej umowy. Piłkarz tłumaczył swoją decyzję brakiem gwarancji utrzymania najwyższego poziomu drużyny w najbliższych latach.

- Po rozmowie z menedżerem i kierownictwem klubu zmieniłem zdanie i zgodziłem się podpisać pięcioletni kontrakt - powiedział 24-letni reprezentant Anglii, który w ekipie z Old Trafford gra od 2004 roku. W wieku 18 lat trafił tam z Evertonu.

Porozumienie jest owocem intensywnych rozmów między klubem i przedstawicielami piłkarza. Jeśli Rooney wypełni zapisy umowy i opuści Czerwone Diabły nie wcześniej niż za 5 lat, będzie to oznaczało, że spędził na Old Trafford 11 lat.

- To był bardzo ciężki tydzień, na szczęście skończył się pomyślnie dla klubu. Powiedziałem chłopakowi, że drzwi do Manchesteru są dla niego zawsze otwarte. Cieszę się, że Wayne zdecydował się zostać - powiedział oficjalnej stronie klubowej sir Alex Ferguson.

Czasami gdy jesteś w klubie już bardzo długo, może okazać się ciężkim uświadomić sobie, jak wielką sprawą jest być częścią tego zespołu. Przez to byliśmy świadkami takich wydarzeń, jakie miały miejsce w tym tygodniu. Myślę jednak, że Rooney zrozumiał jak wielkim i wspaniałym klubem jest Manchester United - zakończył wypowiedź Ferguson.

24-letni Rooney, który przez media był już łączony z Manchesterem City i Realem Madryt przeszedł kilka bardzo poważnych rozmów ze sternikami drużyny z Old Trafford. Paul Stretford zakończył rozmowy z zawodnikiem w piątek. Na szczęście dla fanów Czerwonych Diabłów, negocjacje powiodły się. - Jestem niezwykle szczęśliwy, że podpisałem nową umowę. Przez kilka ostatnich dni rozmawiałem z menadżerem i działaczami - wszyscy Ci ludzie uświadomili mi w końcu gdzie jest miejsce Wayne'a Rooneya, który klub on kocha i do którego należy - stwierdził z uśmiechem na ustach piłkarz, który strzelił już 132 gole dla Manchesteru

 

Wszystko wskazuje więc na to, że licznik z bramkami angielskiego snajpera będzie naliczał kolejne gole właśnie dla United

Bandyci pod domem Rooneya - "Będziesz martwy" ?

Co zadecydowało o tym, że Wayne Rooney przedłużył kontrakt z Manchesterem?
Więcej o: