Premier League. Roy Hodgson bagatelizuje kontuzję Kuyta

Trener Liverpoolu Roy Hodgson liczy, że Holender Dirk Kuyt wróci na boisko w ciągu kilku tygodni. Jest to bardzo optymistyczna diagnoza, gdyż wcześniej reprezentacyjni lekarze szacowali, że napastnik odpocznie od gry kilka miesięcy.

Typuj wyniki Premier League

Kuyt doznał kontuzję kostki we wtorkowym eliminacyjnym meczu do Euro 2012 wygranym 4:1 ze Szwecją. Lekarze reprezentacyjni wstępnie zapowiedzieli, ze zawodnik wróci na boisko dopiero w przyszłym roku. Tymczasem trener Hodgson patrzy na tę kwestię znacznie optymistyczniej.

- Według pierwszych doniesień z Holandii, leczenie miało zająć naprawdę długo, nawet parę miesięcy. Ale nasi lekarze są dużo bardziej optymistyczni - powiedział Hodgson klubowej telewizji. - Uważają, że powrót zajmie mu miesiąc, a jeżeli będziemy mieli szczęście, nawet trzy tygodnie - ogłosił.

- Poważnie skręcił kostkę i uszkodził więzadło. Opuści kilka spotkań, to jasne. Jednak jego rekonwalescencja przebiega bardzo szybko, a Dirk jak zawsze nie może się doczekać powrotu na boisko. Jeśli będzie mógł w trzy tygodnie - wróci w trzy tygodnie. Jeśli będzie mógł w dwa - wróci w dwa - zakończył trener Liverpoolu.

Więcej o urazie Dirka Kuyta ?

Więcej o: