Premier League. Liverpool coraz bliżej sprzedania

W środę sędzia brytyjskiego Sądu Najwyższego, Christopher Floyd wydał wyrok przybliżający piłkarski klub Liverpool do sprzedaży. Według werdyktu Tom Hicks i George Gillett Jr. nie mają prawa sprzeciwiać się zarządowi klubu, którego decyzją klub ma zmienić właściciela.

Typuj wyniki Premier League ?

Tym samym sędzia przybliżył finalizację sprzedaży zasłużonego klubu Premier League firmie NESV. Współwłaściciel amerykańskiego zespołu baseballowego Red Sox, oferuje 476 milionów dolarów za osiemnastokrotnego mistrza Anglii.

- Jesteśmy gotowi, by szybko wszystko sfinalizować, by dodać pewności klubowi, który teraz tego potrzebuje. Zespół musi wrócić do stabilności i odzyskać formę na boisku. - widnieje w oświadczeniu NESV.

W zeszłym tygodniu zarząd Liverpool F.C. zgodził się, mimo sprzeciwu dotychczasowych właścicieli na sprzedaż. Tom Hicks i George Gillet Jr. uważają, że kwota sprzedaży jest za niska.

Na razie nie wiadomo czy amerykański duet odwoła się od decyzji sądu.

- Mam nadzieję, że zarząd klubu przemyśli sprawę i rozważy raz jeszcze wszystkie opcje. Proszę zarząd o pełny i sprawiedliwy proces, zanim podjęta zostanie ostateczna decyzja w sprawie przyszłości klubu. Przedstawiłem swoją propozycję i jestem przekonany, że jestem najlepszą opcją dla przyszłości klubu i jego zwolenników - powiedział Peter Lim, biznesmen z Singapuru, który również zadeklarował chęć kupna Liverpoolu FC.

Nie cierpię być piłkarzem - Carlos Tevez

Więcej o: