Transfery. Podolski w kręgu zainteresowań Manchesteru United

Lukas Podolski zostanie nowym zawodnikiem Manchesteru United? Wszystko możliwe. Jak donosi portal manchester-click.com snajper FC Koeln jest na celowniku Alexa Fergusona.

Sir Alex Ferguson jest zwolennikiem talentu urodzonego w Polsce napastnika, a największe wrażenie mogły na nim zrobić jego występy w reprezentacji Niemiec. Podolski w 82 spotkaniach zdobył aż 41 bramek. Jak podają angielskie źródła niewykluczone, że Szkot będzie chciał sprowadzić go na Old-Trafford. Według manchester-click silny Podolski świetnie pasowałby do stylu gry Premier League. Atutem zawodnika jest także to, że oprócz gry w pierwszej linii, może występować jako skrzydłowy.

Urodzony w Polsce piłkarz jest wychowankiem zespołu z Kolonii. Jako jeden z najlepszych zawodników tego zespołu w 2006 roku trafił do Bayernu. Tam nie był już tak skuteczny. Inaczej wiodło mu się w reprezentacji, gdzie wyrobił sobie mocną pozycję. Po trzech sezonach zdecydował się na powrót do Koeln. W sezonie 2009/10 zdobył tylko cztery gole, ale i tak nie stracił zaufanie selekcjonera Joachima Loewa, który zabrał go na mundial do RPA.

W tych rozgrywkach Bundesligi ma na koncie dwa gole, ale jego zespół nie zachwyca i najprawdopodobniej będzie bronić się przed spadkiem.

Chcąc pozyskać Podolskiego, Manchester musiałby zapłacić Niemcom 12 milionów funtów. Jak poinformował dyrektor wykonawczy Czerwonych Diabłów - David Gill, Ferguson dysponuje już gotówką na nowe wzmocnienia i możliwe, że do takie transferu dojdzie w styczniu.

Łukasz Piszczek na oku Fulham ?

Więcej o: