Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. MU zainteresowany duńskim bramkarzem

Manchester United wyraźnie zwiększył swoje zainteresowanie duńskim bramkarzem Andersem Lindegaardem - donosi "Daily Mail". Trener zajmujący się szkoleniem golkiperów w drużynie z Old Trafford - Eric Steele już po raz piąty oglądał zawodnika Aalesunds FK, w meczu ligowym. Lindegaard bardzo chce zastąpić w MU Edwina van der Sara, którego zmiennikiem jest w tym sezonie Tomasz Kuszczak.

Steele wybrał się w niedzielę do Norwegii, gdzie obserwował Lindegaarda w meczu tamtejszej ligi ze Stabaeck. Aalesunds przegrało 1:2, ale 26-letni Duńczyk zebrał bardzo dobre opinie za swoją postawę w tym spotkaniu.

Manchester był ostatnio zainteresowany także Davidem de Geą z Atletico Madryt, jednak to z klubem z Norwegii nawiązano w sprawie transferu większy kontakt i Aalesund oczekuje złożenia oferty w najbliższym czasie. Lindegaardem interesują się także Liverpool, Arsenal Londyn oraz AC Milan.

Sam piłkarz zdecydowanie jednak chciałby trafić Manchesteru, gdzie liczy na odchodzącego wkrótce na emeryturę van der Sara. Władze klubu zdają sobie jednak sprawę, że nie ma on większego doświadczenia, gdyż jego kariera w Norwegii dopiero w zeszłym roku nabrała tempa.

Na przejęcie po Holendrze bluzy z numerem jeden, liczy z kolei Kuszczak, który w tym sezonie zagrał na razie tylko w jednym spotkaniu - w Lidze Mistrzów z Valencią.

Błaszczykowski oceniany najniżej z graczy Borussii ?

Więcej o: