Trener Sunderlandu: Mourinho będzie następcą Fergusona

Menedżer Sunderlandu Steve Bruce wyraził pogląd, że Jose Mourinho jest faworytem do objęcia posady szkoleniowej w Manchesterze United po Alexie Fergusonie. Zdaniem Bruce'a Szkot potrenuje ?Czerwone Diabły? jeszcze przez jakiś czas, ale gdy odejdzie, to rodzina Glazerów na pewno weźmie pod uwagę szkoleniowca Realu Madryt.

- Trzeba to jasno powiedzieć, że Mourinho na pewno byłby mocnym kandydatem - powiedział Bruce. - Nie przegrał meczu domowego w rozgrywkach ligowych od 8,5 roku. Ten rekord mówi sam za siebie - dodał.

Szkoleniowiec Sunderlandu jest zdania, że Glazerowie, którzy są posiadaczami MU, z pewnością poszukają następcy Fergusona za granicą, a nie w Wielkiej Brytanii. - Nie sądzę, by znów wzięli trenera z Aberdeen tak jak to miało miejsce za ostatnim razem - ironizuje Bruce.

Trener zaznacza jednak, że przed Fergusonem jeszcze kilka lat kariery, ale zarządzanie klubem takiego rozmiaru to jego zdaniem ogromne wyzwanie dla tak wiekowego szkoleniowca. - Jego własne zdrowie zadecyduje o tym, jak długo pozostanie na stanowisku, ale po tym jak rozmawiałem z nim kilka tygodni temu, jestem przekonany, że chce on tam zostać jak najdłużej - przyznał Bruce, który zdradził także, że wciąż zwraca się do Fergusona per "boss", tak jak wtedy, gdy był jego podopiecznym w MU.

Rekordowe straty najbogatszego klubu Premier League ?

Więcej o: