Premier League. Kuszczak: Jeżeli nie dostanę szans - odejdę

Polski bramkarz Manchesteru United Tomasz Kuszczak przyznał, że może opuścić klub z Old Trafford, jeżeli nie będzie otrzymywał więcej szans gry w pierwszym składzie.

W sobotę gra liga angielska - typuj wyniki ze Scoremaster ?

Tomasz Kuszczak, który od czterech lat jest bramkarzem Manchesteru United, cały czas rywalizuje z Edwinem van der Sarem o miejsce w pierwszym składzie. 40-letni Holender występuje w rozgrywkach ligowych, ale to Polak stanął między słupkami w bezbramkowo zremisowanym pierwszym meczu tegorocznej Ligi Mistrzów przeciwko Glasgow Rangers.

Ambicje Kuszczaka są jednak większe. - Czas leci i po tym sezonie będę miał już 29 lat. Chcę grać i cieszyć się piłką - wyznał na łamach "Manchester Evening News".

Polski bramkarz odniósł się również do przenosin niedawnego kolegi klubowego Bena Fostera do słabszego Birmingham City: - Rozumiem decyzję Bena. Odszedł, bo chciał regularnie grać i walczyć o miejsce w reprezentacji Anglii - powiedział.

- Jeżeli nie dostanę odpowiedniej ilości szans na grę, będę musiał zrobić to samo co Ben - zagroził Kuszczak.

Słowa bramkarza na łamach angielskiej prasy dziwią tym bardziej, że polscy dziennikarze usłyszeli od niego łagodniejszą wersję: - W rzeczywistości za dużo nie miałem do powiedzenia, bo przecież mam jeszcze ważną dwuletnią umowę. Ferguson zakomunikował mi wprost, że w tym sezonie mnie nie wypuści, bo jestem mu potrzebny. Wielkiego wyboru zatem nie miałem - powiedział w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Santiago Bernabeu to "kartoflisko"?

Więcej o: