Ferguson docenia Hodgsona

Hitowe starcie Premier League pomiędzy Manchesterem United i Liverpoolem już niedzielę. O swoim vis vis na ławce trenerskiej Royu Hodgsonie w samych superlatywach wypowiada się Sir Alex Ferguson. - To co zrobił z Fulham było absolutnie niezwykłe - docenia szkoleniowca Szkot. Relacja w Sport.pl.

W zeszłym sezonie Hodgson doprowadził kopciuszka z Londynu do finału Ligi Europejskiej. Pod jego wodzą Fulham pierwszy raz od kilku sezonów nie musiało do ostatnich kolejek drżeć o ligowy byt.

Po sukcesach z londyńczykami zajął miejsce Rafaela Beniteza w Liverpoolu, gdzie ma odbudować świetność The Reds. W niedzielę czeka go bardzo poważny sprawdzian. Klub z Anfield Road zmierzy się z Manchesterem, a jego przeciwnikiem będzie najbardziej utytułowany szkoleniowiec na Wyspach - Alex Ferguson. Szkot zdaje sobie sprawę, że Hodgson jest przebiegłym szkoleniowcem, który jest w stanie rozpracować każdego rywala. - Roy ma ogromne doświadczenie. Wiele dała mu praca we Włoszech, Szwajcarii i Finlandii, ale to co zrobił w Fulham jest absolutnie niezwykłe - powiedział o Hodgsonie Ferguson.

Według niego starcie obu ekip jest prawdziwym klasykiem i pomimo tego, że zdaje sobie sprawę, że powtarza to co roku i "brzmi przy tym jak papuga" zdania nigdy nie zmieni.

Wenger: Tylko Anglik może być trenerem reprezentacji ?

Więcej o: