Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Valencia odzyska szybkość jeszcze przed końcem sezonu

Pomocnik Manchesteru United Antonio Valencia może odzyskać swoją dotychczasową siłę i szybkość i wrócić na boisko nawet w tym sezonie. W meczu z Glasgow Rangers w fazie grupowej Ligi Mistrzów Valencia złamał kość piszczelową i strzałkową, początkowe prognozy nie wykluczały jego absencji przez rok.

Lekarz reprezentacji narodowej Ekwadoru Patricio Maldonaldo ogłosił, że Antonio Valencia doznał podwójnego złamania kości piszczelowej i strzałkowej, a operację, która jest pierwszym i najważniejsze etapem jego powrotu na boisko ma odbyć się już w środę.

Profesor Nicola Maffulli - chirurg ortopeda jednego z londyńskich szpitali kontuzję Valencii ocenia optymistycznie i prognozuje jego szybki powrót do piłki.

- Valencia najprawdopodobniej wróci po sześciu miesiącach przerwy. Złamanie nogi w piszczelu z przemieszczeniem oraz kości strzałkowej, którego doznał, jest znacznie gorsze niż zwykłe złamanie, ponieważ nie goi się to równie prawidłowo - stwierdził Maffulli.

- Gips będzie założony na okres do sześciu tygodni, następnie aby uzyskać dobry zakres ruchu i siłę, będzie musiał przejść rehabilitację, która zwykle trwa od czterech do sześciu tygodni. Minie około trzech miesięcy zanim będzie mógł odbyć lekki trening - powiedział profesor.

- Gdy wróci do treningów, nasz sztab medyczny zajmie się jego odpornością na ciężar i ruch, minie troche czasa zanim wszystko wróci do normy. Istnieje ryzyko zapalenia stawów, ale dopiero po zakończeniu kariery piłkarskiej - dodał prof. Maffulli, który wykłada również na Uniwersytecie Królowej Mary w Londynie.

Arsene Wenger prosi, by arbitrzy chronili piłkarzy ?

Więcej o: