Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Premier League. Wenger apeluje do sędziów, by chronili jego piłkarzy

Arsene Wenger znów zaapelował do arbitrów sędziujących w Premier League by bardziej chronili zdrowie jego piłkarzy. - Sam nie mogę ich chronić, FA może - powiedział szkoleniowiec Arsenalu.

Wenger nie po raz pierwszy zaapelował do władz FA oraz sędziów, by ostrzej karali wszelkie przejawy agresji na boisku. W środę mówił o tym w nawiązaniu do kontuzji Abou Diaby'ego, który doznał urazu w weekend w meczu z Boltonem. - Oglądałem ten faul kilkanaście razy, sędzia powinien był zareagować. Diaby był wściekły, o mały włos nie został wyrzucony z boiska - mówi Wenger.

Jego zdaniem większa "opieka" ze strony arbitrów pozwoli uniknąć wielu urazów. - Sam nie mam wystarczającej mocy. Tu musi zadziałać FA. Nie mam nic przeciwko piłkarzom, którzy grają z wielkim zaangażowaniem, ale głupoty i przekraczania reguł nie znoszę. Celem piłkarzy zawsze musi być piłka, nic innego - powiedział trener Arsenalu.

- Ludzie myślą, że mówię o tym tylko dlatego, bo dotyczy to moich piłkarzy i mam w tym interes. Ale prawda jest taka, że mi chodzi o piłkę nożną. Tu nie chodzi o mnie, ale o to, by piłkarze mieli właściwe intencje. Oczywiście, brutalne faule też się zdarzają - uważa Wenger.

Koniec sezonu dla Antonio Valencii? 

Więcej o: