Transfery. Czy Rafael Van der Vaart jest piłkarzem Tottenhamu?

Wszyscy w Anglii zastanawiają się czy udało się przed zamknięciem o 19. polskiego czasu we wtorek okna transferowego w Anglii dopełnić formalności z kontraktem holenderskiego pomocnika Realu Madryt. Trener Tottenhamu, gdzie ma trafić Van der Vaart, jest przekonany, ze się udało.

Wszystkie transfery ostatniego dnia ?

- Wszystko zależy od tego, czy papiery dotarły na czas do Premier League - twierdzi Harry Redknapp. - Dziś rano wiedziałem, że to jest coś co musimy zrobić do wieczora - dodaje. W środę o godzinie 11 wciąż nie było oficjalnej informacji, czy Holender został oficjalnie piłkarzem Tottenhamu.

Piłkarz przyznał za to w rozmowie z holenderskim "De Telegraaf", że jest bardzo dumny z przejścia do angielskiej drużyny: - Cztery lata kontraktu za jedenaście milionów euro. Sam nie mogę w to uwierzyć. Szkoda, że nie będę mógł zagrać przeciwko Ajaxowi w Lidze Mistrzów, ale w zamian za to zagram z FC Twente - przyznał Van der Vaart wyraźnie pewny transferu.

Holender ma kosztować Tottenham ok. 12 mln euro. 27-letni pomocnik do Realu trafił dwa lata temu, ale stracił miejsce w skłądzie, gdy przed rokiem sprowadzono z AC Milan Kakę. Teraz nowy trener piłkarzy z Madrytu Jose Mourinho sprowadził na pozycję ofensywnego pomocnika młodego Sergio Canalesa i gwiazdę niedawnego mundialu Niemca Mesuta Ozila.

- Gramy w Lidze Mistrzów i potrzebujemy mocnego, wyrównanego składu. On jest doskonałym asystentem. Oglądałem go gdy grał w reprezentacji Holandii. To doskonały zawodni i może być naszym dużym wzmocnieniem - chwali van der Vaarta Redknapp.

Robinho ? w Milanie

Więcej o: