Arsene Wenger najlepiej zarabiającym pracownikiem Arsenalu

Serwis goal.com ujawnił, że nowy kontrakt Arsene'a Wengera obowiązujący do 2014 roku zapewni mu zarobki w wysokości 6 milionów funtów rocznie. Wyższą gażę wśród menadżerów Premier League otrzymywać będzie jedynie Carlo Ancelotti prowadzący ekipę rywali zza miedzy.

Umowa zapewnia Francuzowi także wysokie premie za awans do Champions League, której uczestnikiem Arsenal jest już nieprzerwanie od 11 sezonów. W porównaniu z poprzednim kontraktem menadżer otrzymał podwyżkę w wysokości około 20%. Taka postawa kierownictwa londyńskiego klubu jest afirmacją stylu pracy Wengera, wyrazem wielkiego zaufania, jakim cieszy się wśród właścicieli klubu i fanów.

Menadżer wyprzedził pod względem wysokości zarobków swojego podopiecznego Cesca Fabregasa, na którego konto rocznie wpływa minimum 5,75 miliona funtów. Podczas negocjacji kontraktowych nikt w klubie nie kwestionował umiejętności szkoleniowych Francuza, mimo iż od 5 lat klub z Emirates Stadium nie zdobył żadnego trofeum. W światowej elicie menadżerów o wiele lepsze warunki otrzymał jedynie Jose Mourinho, zdobywca potrójnej korony z Interem Mediolan, od obecnego sezonu trener madryckiego Realu. Gdy umowa dobiegnie końca Wenger będzie miał już 64 lata.

Warto wspomnieć, że zarobki z tytułu samej umowy z Arsenalem nie stanowią jedynego źródła dochodu Wengera. Szkoleniowiec ma podpisane indywidualne kontrakty z firmą Castrol i francuską stacją telewizyjną TF1.

Akt desperacji Smudy. Do kadry wraca Ebi Smolarek?

Więcej o: