Premier League. Sam Hutchinson zakończył karierę piłkarską.

Jak podaje oficjalna strona Chelsea Londyn 21 - letni piłkarz, któremu odnowiła się poważna kontuzja kolana, musiał zakończyć karierę profesjonalnego gracza. Trzyletnia rekonwalescencja nie przyniosła efektu.

Klub mistrza Anglii zaproponował młodemu sportowcowi pracę w Akademii Chelsea. Londyńscy włodarze zamierzają również wysłać Hutchinsona na studia, by później mógł dołączyć do sztabu trenerskiego.

W Premier League 21 - latek zadebiutował w sezonie 2006/07, w meczu ostatniej kolejki. W okresie przygotowawczym do kolejnego sezonu był częścią drużyny, która wizytowała Stany Zjednoczone. Jose Mourinho, wówczas szkoleniowiec The Blues, był pewien, że młody piłkarz na stałe zagości w podstawowej jedenastce Nadszedł czas rozgrywek krajowych i pojawiły się pierwsze problemy z kolanem u Hutchinsona. Kontuzja zmusiła go do pauzowania.

 

- Jesteśmy zasmuceni jego decyzją, ale rozumiemy frustrację wywołaną przewlekłą kontuzją - powiedział trener Chelsea Ancelotti. - Bardzo chcemy, żeby został w klubie. Jego niewątpliwą zaletą jest silny charakter. - dodał Włoch.

Nowym piłkarzem Juventusu Krasic >

Więcej o: