Fulham chce Carlosa Velę oraz gotówkę w zamian za Marka Schwarzera

Negocjacje pomiędzy Arsenalem i Fulham dotyczące przejścia australijskiego bramkarza na Emirates Stadium utknęły w martwym punkcie. Arsenal nie zamierza płacić 4 milionów funtów za 37-letniego bramkarza. Fulham wystosowało więc propozycję transakcji wiązanej, w ramach której na Craven Cottage miałby trafić Carlos Vela.

Wycena wartości Marka Schwarzera dokonywana przez dyrekcję Arsenalu i Fulham znacznie się różni. "Kanonierzy" gotowi są zaoferować 2 miliony funtów, ta propozycja została już jednak wcześniej odrzucona. Finaliści Ligi Europejskiej zażądali 4 milionów i nie są skłonni ustępować w negocjacjach, chyba że do operacji zostałby włączony meksykański skrzydłowy Carlos Vela.

Transakcja wydaje się mało realna do przeprowadzenia. Wenger zapewne nie zgodzi się na oddanie swojego piłkarza za tak małe pieniądze. Transfer powstrzymać może także brak możliwości znalezienia godnego następcy przez ekipę Fulham. Zaoferowano co prawda umowę Davidowi Jamesowi, byłemu reprezentacyjnemu nr 1, lecz ten nieoczekiwanie skusił się na propozycję pierwszoligowego Bristol City.

Vela, który zaliczył więcej występów w narodowych barwach niż czerwono-białej koszulce Arsenalu (25, z czego zaledwie 3 w podstawowej jedenastce) zdobył już dla "Kanonierów" 8 bramek od czasu transferu dokonanego przed czterema laty. Menadżer Fulham Mark Hughes nie będzie ustawał w poszukiwaniach napastnika, po tym jak operacja sprowadzenia Craiga Bellamy'ego zakończyła się fiaskiem.

Alberto Aquilani coraz bliżej powrotu do Włoch?

Więcej o: