Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Aquilani bliski powrotu do Włoch

Menadżer Liverpoolu Roy Hodgson ujawnił, że Alberto Aquilani jest blisko powrotu do Włoch na zasadzie wypożyczenia. Włoski pomocnik nie ma miejsca w podstawowej jedenastce a jego wartość rynkowa systematycznie spada.

Podczas gdy piłkarze Liverpoolu rywalizowali w czwartkowy wieczór z Trabzonsporem w meczu 4. rundy eliminacji do Ligi Europejskiej, Alberto Aquilani był odsunięty od składu. Na oficjalnej stronie internetowej klubu Hodgson potwierdził, że pomocnik może zostać wypożyczony do klubu gdzie będzie miał więcej szans na grę a jego wartość przestanie systematycznie spadać.

Były pomocnik Romy dołączył w ubiegłym roku do "The Reds" za kwotę 20 milionów euro. W zastąpieniu Xabiego Alonso przeszkodziła mu kontuzja, po jej wyleczeniu nie prezentował się na boisku wystarczająco dobrze by wywalczyć miejsce w składzie.

- Obecnie rozważamy wypożyczenie go do jednego z włoskich klubów, ale nic jeszcze nie jest w tej sprawie pewne - ujawnił Hodgson. - Nie chciałem wykorzystywać go w czwartkowym pojedynku, ze względu na prawdopodobne wypożyczenie. Aquilani potrzebuje w tym sezonie regularnych występów, drużyny która jest w stanie zapewnić mu taką pozycję w swojej kadrze.

Do kadry może powrócić Artur Boruc?

Więcej o: