Transfery. Redknapp powalczy o pomocnika West Ham United, Scotta Parkera

Menadżer Tottenham Hotspur, chcąc wzmocnić środek pola rozpoczął starania o Scotta Parkera, środkowego pomocnika West Hamu. Argumentem mającym przekonać Parkera do zmiany "Młotów" na "Koguty" ma być wyższa tygodniówka i szansa na występy w Champions League.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

Jak podaje "Sunday Mirror", środek pomocy w ekipie Tottenhamu może niedługo wzmocnić Scott Parker. Harry Redknapp zamierza ponowić próbę zakupu zawodnika "Młotów", wysyłając pod adres klubu z Upton Park ofertę znacznie bardziej atrakcyjną finansowo niż na początku miesiąca, podnosząc kwotę odstępnego z 7 do 12 milionów funtów.

Mimo zdecydowanej odpowiedzi ze strony właściciela rywali Davida Sullivana, określającej status transferowy Parkera jako "nie na sprzedaż", menadżer Tottenhamu nie ustaje w staraniach o uzupełnienie linii pomocy.

Reakcją na próby pozyskania pomocnika jest przygotowywana przez West Ham propozycja pięcioletniej umowy dla ich czołowego piłkarza. Z drugiej strony ciężko uwierzyć aby Redknapp tak szybko zrezygnował z zapowiadanej przez siebie strategii wzmocnienia drużyny jednym bądź dwoma piłkarzami, zapewniającymi idealną stabilność.

W obecnym okienku transferowym szeregi Tottenhamu zasilił tylko jeden piłkarz, brazylijski pomocnik Sandro. Biorąc pod uwagę perspektywę walki zarówno na angielskich boiskach, jak i w Champions League, menadżer Spurs zapewne będzie dążył do stworzenia wyrównanej i szerokiej kadry, mogącej sprostać nowym wyzwaniom. Już w tym tygodniu jego drużynę czeka spotkanie z Young Boys Berno w 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Wygrana w dwumeczu to nie tylko wymierny finansowy zysk w granicach 30 milionów funtów, ale i znaczne podniesienie prestiżu klubu. Tottenham nigdy jeszcze nie awansował do Champions League.

Australijski bramkarz w Liverpoolu?

Więcej o: